SON HABERLER

Başkan Gelinen Noktayı Değerlendirdi

murat-boyacioglu-web

Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü başkanımız  Murat Boyacıoğlu bugün yemekli bir toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelerek 15 Ağustos tarihinde başlanan ve bugüne gelinen süreçte yapılanlar ve alınan yol üzerine görüşlerini açıkladı. Başkan Boyacıoğlu takımın genel durumundan memnun olduğunu ve alınan başarıların hoşlarına gittiğini söyledi.

Başkan Murat Boyacıoğlu’nun basın toplantısında yaptığı konuşma şöyle;

“Milli maçlar nedeniyle lige verilen 15 günlük ara  ve kadromuzda bulunan kendi ülke milli takımlarında yer alan yabancı oyuncularımızın ayrıca bu ara nedeniyle ABD’li oyuncularımızın ülkelerine gitmeleri nedeniyle biz de takım olarak çalışmalarımıza kısa bir ara vermiş bulunuyoruz.

15 Ağustos’ya başladığımız çalışmalarımıza bugüne değin devam ettirdik. Şimdi lige verilen bu arada bugüne kadar Türkiye Kupası’nda, ligde ve Avrupa kupasında neler yaptık onları sizlerle paylaşmak istedik.

Bu arada yapmış olduğumuz yanlışları sizlere sorup görmek hem de kendi adımıza doğruları sizlerin ağzından duymak için bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyoruz.

Türkiye liginde ilk 5 haftamızı bitirdik ve Avrupa Kupası’nda da grupta ilk devre maçlarını tamamladık.  Türkiye Kupası’nda da grup maçlarından çıkarak final grubuna kaldık.

Geçtiğimiz sezon Türkiye kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yeni katılmış bir takımdık. Bu yıl ikinci sezonumuzu oynarken şöyle bir olayla karşılaştık;  Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kaldık, çok büyük bir olay. Çünkü şu an Türkiye’nin en iyi 8 takımından biriyiz. Bunların içinde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi büyük köklü kulüpler var. Ama biz yine de  kendi adımıza elimizden geldiği kadar mücadelemizi yaptık. Amerikan milli takım olmamasına rağmen çeyrek final hakkını elde ettik.   Türkiye Kupası’nı cebe koyduk. Şubat-Mart aylarında yapılacak finallerde de güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.  Çeyrek finalde Edirne’nin hatta benim de hayal edemeyeceğimiz çalışmayla güzel sonuçlar alacağımız bir olay.  Birinciyi cebe koyduktan sonra yolumuza devam edelim dedik ve Avrupa Kupaları yoluna girdik. Sağolsun sayın menajerimizin de çektiği güzel kuralarla Rusya’nın bütün her yerine uzak yakın demeden gidiyoruz.  En son gittiğimiz deplasman üzerine bilgiler vermek istiyorum, insanlar haliyle pek bilmiyor.  Moskova’ya iniyoruz. Moskova’dan sonra 10 saat otobüs yolculuğu ile gittikten sonra 10-15 cm kar ile karşılaşıyoruz.  Yemek olarak bir tek çorba, makarna ve tavukla 3 günümüzü geçiriyoruz. Çorbaların her türünü içiyoruz. Orada da şanssız bir mağlubiyet alıyoruz. Basketbol bu her zaman başarılı olamayabilirsiniz. Ayrıca 15 gün içerisinde  4 tane maç. Biz oyuncularımızı alırken onların yeteneklerini aldık. Onların şahsiyetlerini, karakterlerini, güçlerini almadık, yani onların da birer insan olduğunu düşünerek eleştiriler yapmak lazım.  Bir de unutmamak lazım ki kadın sporcular biraz daha hassaslar.  Bana soruyorlar ‘Maçtan sonra fırça attın mı?’ atacak bir durum yok. Çünkü o durumu beraber yaşadığımız için durumun eksileri ve artılarına da hep beraber katlanıyoruz.

Avrupa Kupası’nda grubumuzun ilk yarı maçlarını bitirdik. İlk maçımızı kendi sahamızda kazandık. Ardından Belarus’a gittik ve orada da güzel bir galibiyet aldık. Sonra Chevakata deplasmanında talihsiz bir yenilgi oldu. 3 maç yaptık ve 2 galibiyetle ilk yarıyı grup birincisi olarak kapadık.  İkinci yarı 3 Aralık’ta deplasmanda ilk maçımızı oynadıktan sonra 10 ve 17 Aralıkta sahamızda 2 maç oynayacağız ve buradan da  çeyrek finallere çıkacağımız umudundayım.

Başarılarımızın ikincisini de cebe koyduktan sonra Türkiye ligine geliyoruz.  Türkiye ligi çok uzun ve çok zorlu bir lig. Ve inanın kadrolar o kadar gelişmiş kadrolar ki ben Avrupa  liglerinde bizim takımlarımızın çok başarılı olabileceklerini kendi gözlerimle gördüm. Çünkü bizim ligimiz muhteşem bir lig.  Ve artık TRT Spor tarafından da destekleniyor ve haftada iki maç canlı olarak veriliyor. Sponsorluğun artırılması üzerine çalışmalar var. Çok kaliteli bir lig. Burada da Edirne Belediyesi Edirnespor ismini duyurmaya, yaymaya çalışıyoruz. İlk 5 maçın sonunda  2 galibiyet 3 mağlubiyetimiz var. Geçen sene kurduğumuz takımdan biraz daha farklı bir takımız. Statülerde de değişiklikler oldu. Bundan dolayı takımımızda birbirine yeni adapte oldu. Ben kendi  adıma takımımızdan çok memnunum. Geçen sezon bir yolda mücadele ederken bu sezon 3 yolda mücadele ediyoruz ve başarılı olmak hoşumuza gidiyor.  Ama bunlarla bitiyor mu? Hayır. Henüz işin çok başındayız.  Biz herkesin sözünü dinliyoruz, özellikle de büyüklerimizin sözünden dışarı çıkmamaya çalışıyoruz. Onların şunları şunları yap, şunları yapma demeleri bizi doğru yola sevk ediyor.

Hep söylediğim gibi biz Edirne’de bir aile olarak yaşantımızı devam ettiriyoruz. Basınımız, Edirne Belediyemiz, sayın başkanımız Recep Gürkan, başkan yardımcılarımız, sayın valimiz, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz, bu konularla ilgili herkesten desteğimizi alıyoruz.  Biz de kendi adımıza Edirne’nin tanıtımı için maksimum mücadelemizi veriyoruz.

Şunu da unutmamak lazım çok mütevazı bir bütçeyle ligde yer alıyoruz. Bunu söylemekten de gocunmuyorum. Çünkü biz çalışarak ilerlemeye çalışıyoruz.  Şu anda ligin en düşük bütçeli bir iki takımından birisiyiz.  Ama başarı noktasında elimizden geldiği kadar başarıyı sağlamaya çalışıyoruz. Edirne’nin ekonomik durumları belli.  Özellikle bize destek olan seyircilerimize teşekkür ediyoruz. Kombine alıyorlar, bilet alıyorlar. Maça geliyorlar. İnanın bu bilet paraları, aldıkları kombineler buralarda yaptığımız harcamalara gidiyor.  Ama bir oyuncu almaya kalktığımızda yüzbinlerce liralar ifade ediliyor. Bizim birkaç tane sponsorumuz var. Yeni anlaşmalar yaptığımız firmalar var. Onlara bizi seçtikleri için teşekkür ediyoruz.  Yavaş yavaş bu organizasyonda biz elimizdekileri kaybetmeden daha iyiye gitmeye çalışacağız.

Bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. En başta Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz çünkü  bizi hem ekonomik anlamda desteklediği, deplasmanlarımızı, yol masraflarımızı karşıladığı gibi gönül anlamında da bize kapısını açtı, kalbini açtı.  Edirne Belediyesi ile bir aile ortamını yaşadık.  Nasıl basın bizim için önemli bir aile ise Edirne Belediyesi’de öyle önemli bir aile oldu. Bir spor kulübü olarak buralardan aldığımız destekleri görünce biz başarılı olmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Kulübümüzün yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü ellerinden geldiği kadar çalışıyorlar.  İnşallah Edirne için güzel günler, bizim için güzel günler olur.  Ama unutulmaması lazım ki bu işi çok büyük bir özveri ile yapıyoruz. Eleştirilere her zaman açığız, odamız yuvamız Mimar Sinan Spor Salonu.  Her zaman herkesi buraya bekleriz.  Maçlarımıza da herkesi bekliyoruz. Çünkü taraftarlarımızla yaşadığımızı bu hafta oynadığımız Canik maçıyla bir kez daha gördük.

Geldiğiniz için sizlere teşekkür ederken, bizlere kapsını, gönlünü açan herkese de  teşekkürlerimizi sunuyorum.”

IMG_9582

Sosyal ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

About Editor

Yorum Yaz

İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>